0

پنج روش مختلف عکاسی حیات وحش

دسته بندی ها : آموزش عکاسی, عکاسی حیات وحش 6 مرداد 1398 متا گرافیک 178 بازدید

آموزش روش‌های عکاسی حیات وحش

عکاسی حیات وحش یکی از سبک‌های محبوب عکاسان است که انواع تصاویر مختلف حیات وحش را در زیستگاه طبیعی خود ثبت می کند. مشاهده و عکس‌برداری از حیوانات وحشی در طبیعت یکی از هیجان‌انگیزترین تجربیات قابل‌تصور در عکاسی می‌باشد، هیچ چیز قابل قیاس با دیدن یک شیر در صحرای سرنگتی آفریقا یا یک گروه از گاومیش‌های یلواستون آمریکا نیست.عکاسی از حیوانات خانگی و یا حیوانات در باغ‌وحش نیز خالی از لطف نیست، امروز آموزش روش‌های عکاسی حیات وحش را در متاگرافیک تهیه کرده‌ایم، اگر به این سبک علاقه دارید این پنج روش عکاسی حیات‌وحش را از دست ندهید:

1.عکاسی از داخل وسیله نقلیهعکاسی از داخل ماشین

هنگامی که قصد عکاسی از حیوانات وحشی را دارید، باید فاصله ایمن را رعایت کنید، همانطور که پیداست این حیوانات وحشی هستند و نباید به آن‌ها نزدیک شد! بهترین راه عکاسی از داخل وسیله نقلیه است.

برای ثبت عکسی بهتر از لنزهای واید و یا تله فوتو استفاده کنید.

مواجه شدن با یک حیوان می‌تواند فوق‌العاده هیجان‌انگیز باشد، اگرچه ممکن است بخواهید برای دید بهتر از خودروی خود پیاده شوید اما بهتر است چنین ریسکی نکنید، رفتار حیوانات به راحتی قالب پیش‌بینی نیست! حداقل برای افرادی که تجربه کمی دارند! بنابراین برای جلوگیری از هرگونه حادثه همواره فاصله ایمن را رعایت کنید.

اگر از تورهای عکاسی استفاده می‌کنید، قطعا مکان‌های مناسبی را برای عکاسی حیات وحش در نظر دارند و می‌توان با آسودگی بیشتری به عکاسی به پردازید

راهنمای انتخاب تور عکاسی مناسب

2.به آسمان دقت کنیدعکاسی از پرندگان , آموزش روش‌های عکاسی حیات وحش

یکی دیگر از روش‌های عکاسی حیات وحش، عکاسی از پرندگان است، همواره آسمان را زیر نظر داشته باشید، عکاسی از پرندگان در حال پرواز بسیار شکوهمند و زیباست، موضوعی که در عکاسی حیات وحش کمتر به آن توجه می‌شود.

زیبایی پرندگان در حال حرکت بسیار محصور کننده است، به ویژه هنگامی که نور پر و بال‌ها را روشن کند، در نظر داشته باشید پرندگان با سرعت بالا پرواز می‌کنند، بنابراین از شاترهای سریع استفاده کنید.

3.هم‌سطحی با سوژهنکات عکاسی حیات وحش

سومین بخش از”  آموزش روش‌های عکاسی حیات وحش “، همسطح بودن با حیوانات است، هنگام عکاسی سعی کنید ارتفاع خود را با سوژه متناسب کنید، زمانی که با سوژه در یک سطح قرار می‌گیرید عکس زیباتری می‌توان ثبت کرد به خصوص اگر حیوانات به لنز دوربین شما نگاه کنند!

4.عکاسی از نمای بالاعکاسی از آبزیان , آموزش روش‌های عکاسی حیات وحش

عکاسی از حیات وحش می‌تواند به طور فزاینده‌ای چالش برانگیز باشد، برخی از حیوانات وحشی مانند گربه سانان به گرسنگی مشهور هستند، گرفتن عکس از یک منظره بلند مانند تپه، برج و یا ساختمان می‌تواند به پیدا کردن حیواناتی که در مکان‌های مانند علف‌های بلند مخفی شده‌اند کمک کند.

همچنین اگر در ارتفاعی بالاتر باشید احتمال اینکه با برخی از پرندگان در یک سطح قرار بگیرید وجود دارد. عکاسی از پرندگان به طرز شگفت آوری اعتیاد آور است و همواره نتیجه خوبی در بر دارد.

5.عکاسی از باغ وحشمناطق محافظت شده

هنگام عکاسی از حیوانات در قفس، احتمالا محدودیت‌های داشته باشید،به عنوان مثال، بازدید از باغ وحش،حصار‌ها،محوطه ها و یا حتی قوانین آن بخش کار را برای عکاسی سخت خواهد کرد اما این محیط ها همواره انتحابی مناسب برای شروع و تمرین هستند و به شما کمک می‌کند تا توانایی‌های عکاسی خود را ارتقا دهید و در طبعیت با تجربه بیشتری به عکاسی بپردازید

نتیجه گیری

عکاسی حیات‌وحش در زیستگاه‌های طبیعی آن‌ها می‌تواند یک ماجراجویی بزرگ برای هر عکاس باشد، راه‌های مختلفی برای عکاسی حیات وحش وجود دارد که در آموزش روش‌های عکاسی حیات وحش پنج نکته و روش را ذکر کردیم، این بیشتر مناسب افرادیست که قصد دارند این سبک عکاسی را تازه آغاز کنند، در صورتی که قبلا تجربه چنین عکاسی را داشته‌اید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه کاربران متاگرافیک

با عضویت در خبرنامه ویژه متاگرافیک از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!