0

عکاسی انتزاعی چیست؟

دسته بندی ها : آموزش عکاسی, عکاسی انتزاعی 7 شهریور 1398 متا گرافیک 105 بازدید

 عکاسی انتزاعی

عکاسی انتزاعی زیر مجموعه ای  نوین از عکاسی در دنیای امروز است. انتزاعی همان طور که از نام آن مشخص است یعنی در جهان واقع وجود نداشته باشد. عکاسی انتزاعی در مقابل عکاسی واقعی قرار دارد. برای مثال جهان پیرامون ما رنگی است و اگر ما عکسی را سیاه و سفید می‌بینیم انتزاعی محسوب می‌شود. با ما در متاگرافیک همراه باشید.

عکاسی انتزاعی یعنی چه؟

عکاسی انتزاعی یعنی چه؟

عکاسی‌انتزاعی یکی از زیر شاخه‌های هنر عکاسی محسوب می شود. هنر عکاسی یکی از هنرهای زیبا و پر طرفدار است که حس را به بیننده منتقل می‌کند و مخاطب را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هنر عکاس و شیوه عکاسی در آن نقش بسیار مهمی دارد و عکاس می تواند با تغییر نور و زاویه یک تصویر واقعی را‌انتزاعی کند.

عکاسی‌انتزاعی به دو صورت انجام می‌گیرد یکی اینکه خلق چیزی که در جهان خارج وجود ندارد و انتراعی است و در درون آن مفهومی نهفته است و دیگر اینکه دیگر حذف برخی موارد موجود در جهان خارج و تنها نشان دادن کلیت آن سوژه برای مثال در عکاسی از یک انسان مفهوم انسان را نه مسائل جانبی مانند قد و وزن و جزئیات را منتقل کند.

حتی برای انتزاعی کردن یک تصویر می‌توان آن را سیاه و سفید کرد زیرا تصاویر در دنیای واقعی رنگی هستند و سیاه و سفید کردنشان عکاسی‌انتزاعی به حساب می‌آید. حتی تغییر زاویه ها و استفاده از زاویه های خاص نیز باعث هنری شدن عکس و عکاسی‌انتزاعی می‌شود.

در کل می‌توان گفت در عکاسی‌انتزاعی هنر عکاس بسیار مهم و اساسی است همچنین خلاقیت نیز در این زیر شاخه از عکاسی حرف اول را می‌زند.

عکاسی انتزاعی یعنی چه؟

آموزش عکاسی‌انتزاعی

در هنر عکاسی علاوه بر تعیین زاویه لنز دوربین، تنظیم لنز، تعیین و تنظیم رنگ ، کادربندی … خلاقیت بسیار مهم و اساسی است و حرف اول را می‌زند.

برای عکاسی انتزاعی راه‌های مختلفی وجود دارد که یکی از آنها فاصله گرفتن و دور شدن از سوژه مد نظر است. هر چه از فضا دروتر شویم نمای بیشتر و کوچک تری در تصویر ثبت می شود که همین باعث ثبت انتزاعی عکس‌می شود.

روش دیگر کاهش فاصله است هر چه به تصویر نزدیک تر شویم جزئیات بیشتر مثلا در عکاسی پرتره خطوط چهره و …  نمایان می‌شود و فضای پیرامون را از دست می‌دهیم.

در اینجا بخوانید: 1+7 اشتباه رایج در عکاسی خیابانی

روش دیگری که یک عکس را انتزاعی می‌کند عکاسی در حرکت است که  عکس باید به گونه‌ای گرفته شود که تصویر را در حین حرکت نشان دهد.

یکی از رایج ترین شیوه‌های عکاسی‌انتزاعی تغییر رنگ است، رنگ و تن رنگ یکی از اساسی ترین عناصر عکاسی است که با تغییر دادن رنگ مانند سیاه و سفید کردن و یا رنگی نگه داشتن قسمتی و سیاه و سفید کردن قسمتی دیگر و یا رنگ‌های انتزاعی دیگر که با رنگ‌های دنیای واقعی متفاوت است نیز از روش‌های رایج  انتزاعی کردن عکس است و حالت سوررئال به تصویر می‌دهد. اما همان‌طور که گفته شد در هنر عکاسی به خصوص عکاسی انتزاعی خلاقیت عکاس مهم ترین عامل است.

تجربه خود را در رابطه با این سبک عکاسی با ما در میان بگذارید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه کاربران متاگرافیک

با عضویت در خبرنامه ویژه متاگرافیک از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!