0

رسم‌ مسیر‌ منحنی با ابزار قلم آزاد (Freeform Pen)

دسته بندی ها : آموزش نرم افزار ها, فوتوشاپ 13 مرداد 1398 متا گرافیک 175 بازدید

رسم‌ مسیر‌ منحنی با ابزار قلم آزاد (Freeform Pen)

رسم‌ مسیر‌ منحنی با ابزار قلم آزاد (Freeform Pen) نیز مانند ترسیم منحنی است؛ با این تفاوت که مسیر ترسیمی تقریبا مطابق با حرکت موس شما در صفحه خواهد بود. یعنی فتوشاپ به مسیر حرکت موس شما نگاه کرده و یک منحنی نزدیک به مسیر شما را براش کرده و رسم‌ می‌کند.رسم‌ مسیر‌ منحنی با ابزار قلم آزاد (Freeform Pen)

برای انتخاب این ابزار، روی ابزار Pen راست کلیک کرده و مطابق شکل، ابزار Freeform Pen را انتخاب نمایید.

روش دوم هم استفاده از کلیدهای ترکیبی است، با این صورت که دکمه Alt را گرفته و به تعداد دفعات مناسب برای فعال شدن ابزار کلیک کنید.

رسم‌ مسیر‌ منحنی با ابزار قلم آزاد (Freeform Pen)ممکن است هنگام رسم منحنی با لرزش دستتان، دقت و انحنای لازم را نداشته باشد (خصوصا اگر به جای قلم نوری از موس استفاده کنید) اما جای نگرانی نیست، زیرا میزان تطابق و نزدیک بودن منحنی ترسیمی توسط نرم‌افزار با حرکت دست شما را می‌توان از طریق گزینه Curve Fit از منوی Option این ابزار تنظیم کرد. مقدار پیشفرص این عدد ۲ است که می‌توان آن را در محدوده ۰.۵ پیکسل تا ۱۰ پیکسل تغییر داد. هرچه این مقدار کمتر باشد،منحنی ترسیمی فتوشاپ با مسیر شما تطابق بیشتری دارد، اما فریب کلمه تطابق را نخورید، زیرا با این کار منحنی شما بسیار ناهموار شده و تعداد نقاط عطف آن نیز به مراتب بیشتر خواهند شد. در قسمت ویرایش نقاط عطف منحنی، خواهید دید که زیادی نقاط عطف چگونه اسباب زحمت شما را فراهم می‌کند.

تنظیمات رسم‌ مسیر‌ منحنی با ابزار قلم آزاد (Freeform Pen)Magnetic

در صورتی که در منوی Option ابزار قلم آزاد، گزینه Magnetic را علامت بزنید، کارایی این ابزار درست شبیه به ابزار انتخاب کمند مغناطیس خواهد شد. به این معنی که در این حالت مسیر ابزار یا حرکت دست شما و به کمک اختلاف کنتراست و یا تفاوت رنگ پیکسل‌های همسایه خواهد بود. با انتخاب این حالت از ابزار، انتخاب مسیر حول یک تصویر دلخواه با دقت بسیار بالایی میسر خواهد بود، بنا بر این توجه به تصویری که دارید، میزان حساسیت این ابزار به کنتراست را مطابق شکل تنظیم نمایید.

آموزش کار با ابزار قلم (Pen) در چند بخش تهیه شده است با کلیک بر روی لینک‌های زیر می‌توانید سایر بخش‌ها را نیز مشاهده کنید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه کاربران متاگرافیک

با عضویت در خبرنامه ویژه متاگرافیک از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!