0

آموزش عکاسی (بخش اول)

دسته بندی ها : آموزش عکاسی, نکات عکاسی 8 شهریور 1398 متا گرافیک 92 بازدید

آموزش عکاسی

آموزش عکاسی تقریباً به آسانی که فکر می کنید نیست. اما قطعا اگر عشق به كار داشته باشيد ميتوانيد تبديل به يك عكاس حرفه اي شويد. اما به عنوان عکاس مبتدی ، بايد در ابتدا عکاسی را تا حد امکان براي خود آسان بدانيد.

موارد زیر مواردی است که باعث می شود تا بسيار ساده تر با نحوه کار دوربین و عكاسي اشنا شويد:

قرار گرفتن در معرض نور

برای کسانی که مبتدي هستند و تازه دست به كار عکاسی زده اند ، قرار گرفتن در معرض نور برای گرفتن یک تصویر عالی بسيار مهم است.

یادگیری نحوه عملکرد نوردهی به شما کمک می کند تا دوربین خود را کنترل کنید و عکس های بهتری بگيريد. دیافراگم ، سرعت شاتر ، ISO  عناصري هستند که برای ایجاد نوردهی در دوربين با يكديگر ترکیب می شوند. پس از فهمیدن نحوه کار هر یک ، می توانید بهتر دوربين خود را كنترل و عكاسي كنيد.

مثلث نوردهی روشی عالی برای به خاطر سپردن اين سه تنظیم است. زيرا میزان نور گرفته شده از هر صحنه خاص را کنترل می کند واین به شما کمک می کند تا در شرایط روشنایی دقیق تري عکاسی کنید.آموزش عکاسی (بخش اول)

پيدا كردن اين مثلث  از طريق دوربين بر روي تصاويري كه مي خواهيد گرفته شود بسيار مهم است زيرا تمام اهميت عکاسی به نور است. برای اینکه دوربین بتواند آنچه را که می خواهید عكاسي كنيد”ببیند” ، باید ابزارهایی را کنترل کنید که میزان نور به سنسور دوربین را كنترل كند، مانند : دیافراگم و سرعت شاتر . البته بايد به اين نكات نيز توجه كنيد كه با نور کم ، عکس شما خیلی تاریک خواهد شد و با نور زیاد ، بسیار روشن. در هر دو مورد برخی از جزئیات عكس از بین خواهد رفت..

تصور کنید که به دنبال یک حفره کوچک در یک حصار هستید. چه چیزی در صحنه پشت حصار را خواهید دید و درک خواهید کرد؟ درك اين مورد به دو عامل بستگی دارد:

  1. سوراخ چقدر بزرگ است. هرچه بزرگتر باشد ، بیشتر ديده خواهد شد.
  2. چه مدت بايد به حفره نگاه کنیدهرچه بیشتر نگاه کنید ، جزئیات بیشتری را متوجه خواهید شد.

همین داستان در  مورد یک دوربین عکاسی اتفاق می افتد به اين صورت كه هنگام عکسبرداری با دوربین عکاسی ، سنسور صحنه از طریق سوراخی در لنز به نام دیافراگم ديده خواهد شد . هرچه این سوراخ بزرگتر باشد ، نور بیشتری به سنسور می رسد. به طور معمول سنسور توسط پرده ای به نام شاتر بسته می شود . هنگام عکسبرداری ، شاتر باز می شود و نور از طریق سوراخ دیافراگم به سنسور می رسد و سپس دوباره بسته می شود. هرچه مدت زمان بازبودن آن بیشتر باشد ، نور بیشتری به سنسور می رسد كه  این زمان به سرعت شاتر بستگي دارد.

دیافراگم

یکی دیگر از بخش‌های آموزش عکاسی دیافراگم است ، دیافراگم سوراخي داخل لنز است که از آن نور می گذرد اين سواراخ بسيار شبیه به مردمک چشم شما است: هرچه دیافراگم بزرگ تر باشد ، نور بیشتری از آن مي گذرد و برعکس.

با افزایش دیافراگم ، f / عدد کم می شود و نور بیشتری به دوربین می رسد كه برای عكاسي در نورهاي کم بسیار عالی است اما توجه داشته باشید براي عكاسي در مناظر ایده آل نیست.

اگر بتوانید مقیاس f / stop را به خاطر بسپارید ، قرار گرفتن در معرض موقغيت خوب براي عكاسي بسیار ساده تر خواهد شد .

مقیاس ها به شرح زیر است:

f / 1.4، f / 2، f / 2.8، f / 4، f / 5.6، f / 8، f / 11، f / 16، f / 22.

سرعت شاتر

وقتی نور از دیافراگم لنز عبور كند ، به دیافراگم می رسد.  به طور معمول ، شما فقط می خواهید بخش بسیار کمی از ثانیه (به عنوان مثال 1/250) را برای جلوگیری از تاری عكس تنظيم كنيد. با این حال ، سرعت های مختلف شاتر در شرایط مختلف متغير است.

مثلا براي عکسهای ورزشی واقعاً سرعت (1/4000) ثانيه برای عکسبرداری شبانه بستگی به میزان نور در دسترس شما دارد.

در حقيقت دانستن اینکه چگونه سرعت شاتر کار می کند یک عنصر اساسی در اصول اولیه عکاسی است.

منبع: expert photography

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه کاربران متاگرافیک

با عضویت در خبرنامه ویژه متاگرافیک از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!