0

مسیرهای برداری فتوشاپ

دسته بندی ها : فوتوشاپ 12 مرداد 1398 متا گرافیک 88 بازدید

مسیرهای برداری فتوشاپ

در مطالب گذشته متاگرافیک به تفصیل در مورد ماهیت مسیرهای برداری فتوشاپ ،تصاویر برداری یا وکتورها و اینکه این تصاویر از یک سری خطوط و منحنی برداری تشکلیل شده‌اند، مطالبی عنوان شد.مسیرهای برداری فتوشاپ

همچنین گفته شد که خصوصیات و پارامترهای این خطوط و منحنی‌ها به وسیله معادلات و روابط ریاضی محاسبه و تعیین شده و به همین دلیل قابلیت هرگونه تغییر و بزرگ‌نمایی بدون هیچ کاهش کیفیتی را دارا خواهند بود. علاوه بر این، خود ابزارهای مسیر (Path) نیز از کاربرد و کارایی قابل توجهی برخوردارند.

قابلیت تبدیل لایه‌ها و حروف به مسیرهای برداری و امکان دست کاری و اعمال تغییرات در این مسیرها با کیفیت کامل، خوراک طراحان آرم و لوگوی موسسات دولی و شرکت‌های تجاری بوده و خواهد بود. بنابراین قصد داریم در به صورت جداگانه شما را با طریقه رسم و استفاده از این خطوط و اشکال برداری آشنا سازیم.

یکی از این ابزارهای برداری، ابزار شکل (Shape) است که به دلیل اهمیت و کاربرد ساده‌ی آن، در مطالب گذشته بدان پرداخته شد.

یکی دیگر از ابزارهای برداری، ابزار قلم (Pen) است که کارش ترسیم خطوط برداری و یا همان مسیر است. در کنار این ابزار، چند ابزار دیگر نیز برای رسم و ویرایش مسیرهای ترسیمی تدارک دیده شده است. یکی از مزایای مهم کار با مسیرها، امکان دسترسی به آن‌ها در زمان‌های بعدی است. یعنی مسیرها بعد از ذخیره کردن و خروج از نرم‌افزار نیز از بین نمی‌روند.

ماهیت فتوشاپ

توجه داشته باشید که اساساٌ فتوشاب برای کار با مسیرهای برداری طراحی نشده است. به عبارتی پیکسل بودن ماهیت نرم‌افزار فتوشاپ ، کار با منحنی‌ها و نقاط لنگری را دشوار کرده است. در عوض، شرکت ادوبی، رسالت خلق و ویرایش مسیرها و منحنی‌ها و در نهایت ترسیم تصاویر برداری را به عهده‌ی نرم‌افزار حرفه‌ای ایلوستریتور (Illustrator) نهاده است.

با این وجود شما را به شدت فراگیری این مطالب ترغیب می‌کنیم، زیرا اگر زیر و بم این بخش را شناختید و با ابزارهای معرفی شده ارتباط خوبی برقرار کردید، می‌توانیم این مژده را به شما بدهیم که تقریبا نیمی از نرم‌افزار حرفه‌ای ایلوستریتور (Illustrator) را فرا گرفته‌اید.

آموزش کار با ابزار قلم (Pen) در چند بخش تهیه شده است با کلیک بر روی لینک‌های زیر می‌توانید سایر بخش‌ها را نیز مشاهده کنید.

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.

چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه کاربران متاگرافیک

با عضویت در خبرنامه ویژه متاگرافیک از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!